Menu Marsz Mężczyzn 1

Drugi Marsz Mężczyzn

„Marsz Mężczyzn w Obronie Życia”

w ramach
OGÓLNOŚWIATOWEJ MODLITWY
Z OJCEM ŚWIĘTYM W INTENCJI OBRONY ŻYCIA
WROCŁAW 27 listopada 2010

Projekt „Marszu Mężczyzn w Obronie Życia" powstał jako odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego Benedykta XVI do wspólnej modlitwy w intencji obrony życia. Zrodził się z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny”, wspólnoty „Droga Eliasza” oraz wspólnoty „Agalliasis” przy poparciu innych wspólnot „Przymierza”.

Udostępnij

Czytaj więcej...

To mężczyzna ma stać w pierwszej linii walki o obronę życia. Kto inny to za niego zrobi? To mężczyzna ma chronić kobietę przed całym światem, z czasem nawet przed niż samą.

Dzisiaj zniewieścieli mężczyźni schowali się za plecy kobiet i na nie zepchnęli odpowiedzialność również w sprawie obrony życia. Teraz muszą ten stan zmienić. Nie będzie prawidłowych relacji w małżeństwie, jeśli mąż nie będzie odpowiedzialny za swoją rodzinę. W takim kierunku idzie cywilizacja śmierci, by pozbawić męża tego co jest jego istotą, pozbawić rodzinę obrońcy, zneutralizować go. Sprawić by szukał tylko ulotnych przyjemności w życiu, zrzucał z siebie odpowiedzialność na środki antykoncepcyjne, na żonę i ostatecznie uciekał się do aborcji.

Udostępnij

Czytaj więcej...

Dlaczego marsz mężczyzn?

Krótko: Bo mężczyzna sprawdza się w działaniu.
Św. proboszcz z Ars uznał, że nawracanie parafii musi zacząć od nawrócenia  mężczyzn.  Mężczyzna ma znać swoją rolę i wartość, nie chować się za kobietą, nie uciekać od odpowiedzialności, ale pierwszy stawić czoła niebezpieczeństwom i zagrożeniom czyhającym na bliskich.
On jest predysponowany do walki i ryzyka. On ma brać na siebie pierwsze ciosy (kiedyś miecza, dzisiaj ideologii), ma obnażać fałsz utopijnych światopoglądów, doktryn politycznych, zakłamania mediów, odpierać ataki narkomanii, pornografii, alkoholizmu.

Udostępnij

Czytaj więcej...

Każdy chce być dobrym mężczyzną, a potem dobrym mężem i ojcem, dlatego nie możemy kształtować swojej świadomości na podstawie mediów (prasy i telewizji). One potrafią wzbudzać w nas lęk o przyszłość, o los nas i naszej rodziny. Być może ten lęk o przyszłość każe ojcom milczeć gdy zabijane są ich dzieci. A przecież Jezus przyszedł do nas z Ewangelią czyli Dobrą Nowiną. Tego się trzymajmy, to czytajmy, w tym pokładajmy nadzieję, we wszechmocy Boga. Jezus złamał moc szatana więc nie musimy jemu podlegać, nie musimy jego słuchać, nie u szatana (księcia tego świata) szukajmy rozwiązań dla nas i naszej rodziny.

Udostępnij

Czytaj więcej...