Menu Marsz Mężczyzn 6

Patronat:

Centrum Kultury Jana Pawła II  Katolickie Radio Rodzina Wrocław Tygodnik Niedziela
Rada Nowej Ewangelizacji    Centrum Kultury Jana Pawła II  Centrum Kultury Jana Pawła II

Marsz mężczyzn do zbawienia

do zbawienia

Marsz mężczyzn do zbawienia jest fascynującą drogą, pełną niepowtarzalnych przygód, wyzwań zakończonych sukcesem, ale również pouczających porażek. Mamy podczas niej dużo dobrego do zrobienia - w naszych rodzinach, wspólnotach, w pracy, społeczeństwie i Kraju.

 

W tym wszystkim przewodzi nam Jezus Chrystus, który każdego dnia dodaje nam sił, przebacza nawet najcięższe przewinienia i poucza.

Nie jest to tylko codzienne zmaganie każdego z nas z osobna. W Kościele idziemy wszyscy razem. Na wyraz tego spotykamy się jeden dzień w roku, w jedną z październikowych niedziel, by ramię w ramię przejść przez Wrocławski Rynek - umacniać siebie nawzajem i inspirować tych, którzy na nas patrzą.

 

Tak jak przez życie, idziemy wszyscy - starzy i młodzi, biedni i bogaci, mężowie, ojcowie, synowie, dziadkowie, duchowni, pracownicy, przedsiębiorcy… Podobnie na Marszu Mężczyzn spotykamy się przychodząc z różnych środowisk, z różnym doświadczeniem życiowym i wizją świata, by nie tyle wyrazić chęć wspólnego budowania Królestw Bożego tu na ziemi, ale by zakasać rękawy i budować wspólnotę Dzieci Bożych tu i teraz.

Nie wdajemy się w podszepty Złego, odsuwamy niesnaski na bok, a różnice zawierzamy Bogu. Szukamy tego co nas łączy: wspólna wiara, podobne wartości, życie wzniosłymi ideałami. I razem spotykamy Tego, który nas łączy - Trójjedynego Boga.

Marsz Mężczyzn to nie tylko wspólne spędzenie jednego dnia w roku. To danie świadectwa wiary, umocnienie brata na dobrej drodze, inspiracja do działania przez cały rok i impuls do budowania na tym co łączy. Nie czekaj, przyłącz się do nas!

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1626692727619595/

Przyjdź 25. października pod kościół Garnizonowy - wymarsz w godzinę miłosierdzia!

Udostępnij