Patronat:

Centrum Kultury Jana Pawła II  Katolickie Radio Rodzina Wrocław Tygodnik Niedziela  Ichtis Portal Młodych
Rada Nowej Ewangelizacji    Centrum Kultury Jana Pawła II  Centrum Kultury Jana Pawła II

Być mężczyzną

V Marsz Mężczyzn WrocławBycie facetem to kwestia urodzenia, bycie mężczyzną to kwestia wyboru, decyzji.
Czy stać cię na nią? Bóg wybrał ciebie. Co ty wybierasz w życiu?
Czy trudno dziś jest być mężczyzną?
Praca - brak, kredyt - chętnie, ślub - nie, rodzina - po co?
Lepiej kupić Play Station, piwo i z kolegami pójść na mecz lub obejrzeć video.
Po co mi zobowiązania, jakaś odpowiedzialność, trud, obowiązki?
Po co wychowywać dzieci? To tylko kłopot. Będą mi tylko przeszkodą w moim hobby, karierze, wypoczynku.
Taki wzór używania życia dostajemy każdego dnia w gratisie z porcją reklam w prasie i telewizji.
Kto w tych warunkach pamięta o wezwaniu JPII, by wymagać od siebie?

Ale jeśli nie jest łatwo, to znaczy, że jest warto, bowiem jeśli ktoś oferuje ci coś za darmo, oznacza to, że towarem jesteś ty. Sprzedajesz się za grosze, oddajesz swoją niezależność i wolność. Jeśli pozwalasz światu decydować o swoim losie, stracisz we własnych oczach, staniesz się nawet dla siebie bezwartościowy. Jeśli świadomie odrzucasz odpowiedzialność za swe czyny, to tracisz kontrolę nad swoim życiem. Pozwalasz, żeby ktoś lub coś miało na nie destrukcyjny wpływ. Chcesz być szczęśliwym człowiekiem? Weź odpowiedzialność za swoje czyny. Nie ma bowiem wolności bez odpowiedzialności. Chyba nigdy kogoś, kto robi co chce, nie patrząc na innych, nie nazwalibyśmy człowiekiem wolnym, ale raczej egoistą. Taki w końcu zostanie sam. To jest ślepa uliczka, bo uciekając przed trudnościami nie znajdziesz Boga, ale zniewolenie. Wolność to nie jest mówienie TAK każdej zachciance, ale mówienie NIE każdej pokusie. Weź odpowiedzialność za swój rozwój duchowy. Rozumna wolność rodzi odpowiedzialność. Prawdziwy mężczyzna formuje swój charakter, podejmuje wyzwania. To trudne, ale nie mów, że nie warto walczyć kiedy nie próbowałeś. Lepiej mieć satysfakcję z podjęcia nawet małego kroku, niż żałować całe życie, że nic się nie zrobiło.

Udostępnij

Czytaj więcej...

Obawa wolności

Obawa wolności

obawa wolności 5 Marsz MężczyznIdeolodzy różnej maści wprowadzają z uporem maniaka swoją „religię” poprawności politycznej. Cenzura to dla nich za mało, teraz chcą nam wszczepić neocenzurę, a dokładniej autocenzurę. W praktyce oznacza to przyjmowanie jedynie tych treści, które przekazują przez swoje media - oficjalnie ustami różnych „autorytetów”, a nieoficjalnie przez plotkę i przeciek. W poprawności politycznej jest tylko jedna stała zasada: prawdą jest to, co dzisiaj mówi władza, poza tym nie ma nic stałego, nie ma zasad. Dzisiaj białe jest to co wczoraj nazywali czarnym, bo tak jest im teraz "na rękę".

W normalnym, zdrowym, wolnym społeczeństwie, ich irracjonalne teorie, przeczące zdrowemu rozsądkowi od razu byłyby wyśmiane, bo wolny człowiek myśli logicznie i nie daje robić z siebie wariata. Wolna prasa zamieszczałaby ich pomysły tylko w kąciku: "na wesoło". Ale wolna prasa to już przeżytek. Teraz prasa pracuje dla władzy na froncie ideologicznym.

Pragnienie władzy jest u wielu bardzo silne. Niektórzy nie zawahali się posunąć bardzo daleko byle stanąć na jej szczycie. Zaprzedając się władzy nie powstrzymali się przed zrobieniem społeczeństwu "prania mózgu”. W wyniku tego obywatel stał się człowiekiem, który już sam nie wie jak myśleć, co wybrać, bo zawsze mówią mu w telewizji co dobre, co złe, mówią jak ma się ubierać, co jeść, z kim spać, kogo wybierać do władzy. Taki człowiek boi się zostać sam, bez podpowiedzi. On BOI SIĘ WOLNOŚCI.

Udostępnij

Czytaj więcej...