[VIDEO] Zło dobrem zwyciężaj

[VIDEO] Zło dobrem zwyciężaj

Synowi Miłosierdzia bł. ks. Jerzemu Popiełuszce

spot_6mmTegoroczny marsz przeszedł w dniu 25 października, tj. w 31 rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Kapłan ten, ewangelizator i patriota, był przykładem wielkiej odwagi i nieustępliwości – prawdziwy mężczyzna. Wskazuje on nam prawidłowość w walce duchowej i jej właściwy aspekt: „zło dobrem zwyciężaj”, nie inaczej! Bracia, nie inaczej! Przy tej okazji powstał spot filmowy pt. „Zło dobrem zwyciężaj” poświęcony ks. Jerzemu Popiełuszce, synowi miłosierdzia.

W spocie zawarta jest zachęta do trwania w jedności oraz odważnego przeciwstawiania się złu. Ukazane jest karmienie się Słowem Bożym. Widoczne jest dobro i szczęście wynikające z bycia razem pomimo licznych różnic. Obserwujemy błogosławieństwo, które spływa gdy „bracia przebywają razem”, radość z bycia prowadzonym przez Dobrego Ojca.

Wyraźnie zaznaczony jest element walki. Walka odbywa się gdy rezygnujemy z jedności lub po prostu jest nieodłącznym elementem naszego ziemskiego pielgrzymowania. Dalej widzimy upadek, upadki zdarzają się bowiem każdemu. Przychodzi atak bo zło napiera i chce nas wystraszyć. Widzimy to po słowach psalmu mówiących, że Pan „wiedzie mnie po właściwych ścieżkach, przez wzgląd na swoje Imię”. Trudności i konfrontacja ze światem nie jest zamachem na nas, czymś co ma nas zniszczyć. Jest to moment, kiedy może zatriumfować Bóg, gdy ze względu na jego Imię ponosimy ryzyko i dla Jego chwały zwyciężamy. Każdy z nas bowiem ma świadomość Bożej opatrzności - „chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”. Bóg jest z nami w najtrudniejszych momentach, dlatego nawet kiedy jesteśmy doświadczani, możemy Mu bezgranicznie ufać.

Choćbyśmy nawet nie zauważali walki duchowej, to ona realnie istnieje. Wynieśmy wniosek by nigdy się nie poddawać! Nigdy się nie lękać! Nie jesteśmy bowiem sami. Jesteśmy Synami Miłosierdzia, a naszym Ojcem jest sam Bóg. Któż więc przeciwko nam? Polecajmy się szczególnemu wstawiennictwu księdza Jerzego jako mężczyzny wielkiej odwagi, prośmy by wypraszał dar odwagi i męstwa również nam, bo czasy są pełne wyzwań.

mury_runelyTen artykuł jest częścią:
Mury runęły - Misja marszu realizowana w praktyce może zaskoczyć

>> czytaj całość

Udostępnij
Patronat:

Centrum Kultury Jana Pawła II  Katolickie Radio Rodzina Wrocław Tygodnik Niedziela  
Rada Nowej Ewangelizacji    Centrum Kultury Jana Pawła II  Centrum Kultury Jana Pawła II